עתירה נגד עיריית תל אביב

עו"ד שמחה רוטמן הגיש בשמם של שני תושבי תל אביב עתירה לוועדת הבחירות המרכזית נגד עיריית תל אביב - משתמשת בכסף ציבורי בניגוד לחוק כדי לעודד מצביעים משמאל

בעתירה שהוגשה היום לוועדת הבחירות המרכזית נגד עיריית תל אביב, דורשים שפי פז ודורון אברהמי, תושבי דרום תל אביב, מוועדת הבחירות המרכזית להורות לראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי, להסיר שלטים שנתלו ברחבי העיר תל אביב שבהם קוראת העירייה לתושבי העיר לצאת ולהצביע בבחירות.

בכתב העתירה שהוגש ע"י עו"ד שמחה רוטמן ועו"ד גיא בוסי נטען, כי פרסום הקמפיין עולה לכדי שימוש אסור בנכסי העיריה לצורך תעמולת בחירות בניגוד להוראות חוק הבחירות. לטענתם של העותרים, פרסום השלטים לא נעשה "לשם שמים" או למצער, מרצון אמיתי וכן של ראש העיר להגדיל את אחוז ההצבעה לכלל המפלגות בישראל. 

המבקשים טוענים כי ההצבעה בעיר תל אביב מאופיינת במובהקות לצד מסוים במפה הפוליטית, ולמעלה מ70% מקולות המצביעים לכנסת ה-22 בתל אביב ניתנו למפלגות המרכז שמאל. כך שקמפיין הנחזה להיות קמפיין "עיוור", דהיינו שאינו מזוהה במובהק עם מפלגה או עם גוש פוליטי מסוים, כאשר הוא מתבצע בעיר תל אביב ובהתאם למבחנים שנקבעו בפסיקת יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, הינו למעשה שימוש אסור בכספי ציבור לטובת תעמולה פוליטית לגוש השמאל.

לסיום מבקשים העותרים, כי ועדת הבחירות תוציא צווים המורים לעיריית תל אביב לחדול מתליית שלטים הקוראים לתשבי העיר לצאת ולהצביע וכן להסיר כל שלט או פרסום שנעשה מכספי העירייה. 

שפי פז ודורון אברהמי מסרו בתגובה: "השלטים הצבעוניים של חולדאי נראים אולי תמימים, אבל הם לא.

אותה עיריית תל אביב, שהפקירה את השכונות והפכה אותן לרובע עבדים, שמוחקת כל גרפיטי של פעילי השכונות ומורה למשטרה להחרים שלטים, שמחסלת את הריאה הירוקה היחידה שנותרה לנו לטובת בית ספר לילדי זרים, שבאופן מגמתי דוחקת את רגלי התושבים החוצה לטובת חסרי מעמד מחד ומצביעי מרכז ושמאל מאידך, משתמשת בכספי המיסים של כולנו לממן תעמולת בחירות בתחפושת.

חולדאי יודע היטב על מי ישפיע הקמפיין שלו. הוא יודע היטב שתושבי השכונות נואשו מהמערכת. הוא יודע היטב את מי הוא ממריץ ולמי מצביעים תושבי לב העיר וצפונה. הוא יודע שבתל אביב יש רוב למצביעי מרכז שמאל, והוא רוצה להגדיל את הרוב הזה.  במסווה של קריאה כללית לתושבים לצאת להצביע, חולדאי מקדם את ההצבעה למפלגות שחרטו על דגלן את רמיסת שכונות דרום תל אביב ואת חיסול חוק השבות".

עוה"ד שמחה רוטמן וגיא בוסי המייצגים את פז ואברהמי מסרו: "עיריית תל אביב מוציאה סכומי עתק מכספי הציבור לצורך עידוד הצבעה, ללא הסמכה חוקית ולכאורה תוך ביצוע עבירה פלילית.

קשה שלא לתהות בדבר המניע הפוליטי שעומד מאחורי ההשקעה, שגם העיריה עצמה מכנה כ"חסרת תקדים" אנו מקווים שיו"ר וועדת הבחירות יורה לעיריה לפעול בהתאם לחוק ולהסיר את השלטים האסורים".

Call Now Button